Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Dárkový voucher

Elektrokoloběžky a legislativa

Elektrokoloběžka je dopravní prostředek jako každý jiný a je potřeba se ve spojitosti s ním bavit o legalitě jeho provozu, resp. za jakých podmínek s takovýmto dopravním prostředkem můžeme vjet na silnici, chodník nebo cyklostezku a co musíme dodržovat. Legislativa v tomto směru nespí, ale exekutiva je prozatím v plenkách, nicméně, může se stát, že při jízdě na elektrokoloběžce nebo podobném přístroji narazíte již na zkušeného strážníka či policistku a v tom případě se Vám můžou hodit následující postřehy.

1. Po chodníku se můžete pohybovat maximálně rychlostí chodce, tj. 6km/h

2. Na cyklostezkách se můžete pohybovat maximálně rychlostí 25 km/h

3. Pokud na silnici nebo cyklostezce překročíte rychlost 6 km/h můžete tak učinit pouze vlastní silou nebo vlastní silou za podpory pohonu do maximálního výkonu 500W. Nikdy však tuto rychlost nesmíte překročit aniž byste do získání hybnosti nepřidávali vlastní sílu!

Z výše uvedených třech bodů plyne zcela zásadní sdělení. Pokud na elektrokoloběžce překročíte na jakékoliv komunikaci rychlost 6km/h NESMÍTE SEDĚT. V praxi, pokud by Vás takto zachytil znalý policista, může vyžadovat od Vašeho vozidla, tedy elektrokoloběžky, doklady o homologaci nebo STK, státní poznávací značku a samozřejmě, Váš řidičský průkaz. Pokud sedíte, ihned se doznáváte, že k pohybu nepoužíváte ani v nejmenší míře vlastní sílu a z elektrokoloběžky se stává doslova "moped".

V bodu 3 se mimo jiné zmiňuji také o maximálním výkonu elektromotoru. A ano, skutečně to tak je, zákon zcela přesně definuje, že elektrokola a elektrokoloběžky nesmí mít pohon výkonější než je oněch 500 W. Pokud by Vaše vozidlo tuto hodnotu překračovalo, platí stejně jako v předchozím odstavci, že má policista právo po Vás jako řidiči vyžadovat doklady o homologaci nebo STK, státní poznávací značku a samozřejmě, Váš řidičský průkaz. Pokud tedy zakoupíte elektrokoloběžku s výkonem pohonu nad 500W buďte si vědomi, že tato není určena k legálnímu provozu na veřejných komunikacích.

 

 

 

 

 

Platební metoda je v našem e-shopu prozatím z velmi prozaických důvodů, jen jedna.

Naše elektrokoloběžky jsou poměrně drahé a objemné zboží, na které Vám navíc zajistíme přepravu, kvalitní balení a dárek zcela zdarma. Bohužel se nám již mnohokráte stalo, že zboží nebylo na poště vyzvednuto a vrátilo se nám na prodejnu. V tu chvíli nám samozřejmě začaly nesmyslně růst náklady a byli jsme nuceni velmi rychle zakročit.

Abychom dalším zákazníkům udrželi naše služby navíc nadále zdarma bez navyšování cen nebo nákladů přistoupili jsme k platbě předem na náš účet. Tím jsem samozřejmě odradili všechny nepoctivce, kteří za zboží nemínili nikdy zaplatit. Do jisté míry jsme ale i zatížili naše budoucí klienty zvážením důvěry v náš e-shop. Nicméně, na všech úrovních jsme natolik transparentní, že snad ani transparentnější být nemůžeme a pevně věříme, že nám Vaši důvěru bez problému dáte a za to Vám velmi děkujeme.

 

O naší společnosti

Naše společnost elektro-kolobezky.eu je čistě česká společnost zbývající se prodejem výrobku nazvaného elektrokoloběžky.

Společnost v roce 2016 založili na základě dobrého nápadu společně pan Ing. Miroslav Čopian a Zdeněk Antl. Mimo prodeje elektrokoloběžek se oba zabývají ještě celou řadou činností a samotný prodej elektrokoloběžek začal spíše jako služba ostatním vzhledem k tomu, že oba pánové intenzivně na svých elektrokoloběžkách jezdí a doprovázejí je na všech jejich cestách.

Slovy pana Ing. Miroslava Čopiana "Pořád mi ji všichni brali, chtěli si ji půjčovat, až jsem jim řekl ať si koupí svou, ale protože neměli kde, tak ji chtěli ode mě. Zkontaktoval jsem tedy výrobce a nechal si vyrobit svou sérii na zakázku... A pak už to šlo ráz na ráz..."

Jejich rodiny, kamarádi a kolegové mimochodem již také jezdí na stejných elektrokoloběžkách.

 

 

Věrnostní slevy

Protože je na čase říct si, že celá řada z Vás, našich zákazníků, by chtěli svou koloběžkovou základnu, po první pozitivní zkušenosti, rozšířit o další kousek elektrokoloběžky, připravili jsme si pro Vás věrnostní slevy.

Nejen, že tedy při nákupu elektrokoloběžky dostanete dárek, ale ještě Vám při dalším nákupu k dalšímu dárku přidáme velmi slušnou slevičku.

Velmi si vážíme svých zákazníků a chceme, aby jste se vraceli a šířili svou pozitivní zkušenost mezi své okolí. Vy, naši věrní zákazníci, jste naše reklama. Děkujeme!

Přeprava zboží

Naše společnost spolupracuje na přepravě zboží především s Českou poštou, ale pokud se chcete domluvit na jiném předání, ničemu se nebráníme.

Nicméně, především informace pro všechny, kteří u nás nakoupí, poštovné neúčtujeme! Nejsme ze společností, jako Alza, Mall apod, které uměle navyšují cenu zboží poštovným a balným!

Naopak, tímto Vás na tuto nekalou praktiku všech velkých společností upozorňujeme. Přestože mají smluvní dopravní podmínky, které jim přepravu umožňují za zcela nicotný peníz, Vám účtují i desetinásobek!

MY NE! Doprava i balné je tedy u nás zdarma jako poděkování za Váš nákup.

 

A jak k Vám Vaše nová elektrokoloběžka dorazí? Bezpečně!

Nemusíte se bát poškození během přepravy. Koloběžka je zabalena v igelitovém obalu, obložena polystyrénovými nárazníky, uložena v pevné kartonové krabici  a pak pro jistotu v ještě jedné vnější kartonové krabici ze silnějšího kartonu, aby se zabránilo případnému poškození vnitřního balení. Podívejte se sami.

 

DÁRKOVÝ POUKAZ

OBDARUJTE RODINU A PŘÁTELE STYLOVĚ

UŠETŘETE

NEPLAŤTE POŠTOVNÉ, BALNÉ ČI JINÉ POPLATKY

VĚRNOSTNÍ SLEVY

NAKUPOVAT OPAKOVANĚ SE U NÁS VYPLATÍ

Zasílání novinek

Chcete být informování o našich akcích a nových produktech? jednoduše se zaregistrujte.

Žádný strach, nesnášíme spam!